Středisková výprava na Šumavu

Trvání akce

16. říjen 2015 11:15 - 18. říjen 2015 15:45

Seznam věcí s sebou

karimatku, spacák, polštářek, přezůvky, základní výzbroj (KPZ, uzlovačku, stezku, zápisník, tužku, šifrovací pomůcky, legitimaci), baterka, hygienické potřeby (= ručník, kartáček na zuby, pasta), zelené oddílové tričko + šátek a turbánek, oblečení dle počasí (terénní), pláštěnka či pončo, 1,5L PETlahev na pití s pitím, jídlo na víkend, kapesní nůž, drobné kapesné (příležitosti k nákupům po cestě ani na místě nejsou a ostatní věci budou financovány z předem vybraných 600,-Kč), šátek na hry, batoh (v něm sbalené věci) a malý batůžek či vak (na vycházku do okolí), léky s návodem (pokud nějaké dítě užívá), kopii kartičky zdravotní pojišťovny

Bližší popis akce

Sraz na výpravu je ve Zbiroze U Váhy. Jedeme oblečeni do oddílových trik s šátkem a turbánkem. Žáci ZŠ Zbiroh a Cerhovice by měli být hromadně omluveni z páteční výuky. Všechno vybavení je potřeba mít sbaleno na zádech (žádná příruční zavazadla), půjdeme s ním dvakrát zhruba 2km pěšky. Každý se musí vyznat kde má co zabaleno! Bydlet budeme na skautské horské chatě Javorná, odkud v sobotu uskutečníme výlet do okolí. Strava bude zajištěna jen pro sobotní večeři a nedělní oběd. K snídani uvaříme čaj. Všechno další jídlo musí mít účastníci vlastní. Je možné použít rychlovarnou konvici. Pitné vody bude dostatek. Spí se na zemi na karimatce. V plánu je pestrý program a akce je jedinečným počinem celého střediska. V neděli rodiče vyzvednou děti na nádraží v Kařeze!