Husitská výprava do Tábora

Trvání akce

18. listopad 2016 16:15 - 20. listopad 2016 15:16

Seznam věcí s sebou

základní výzbroj (zápisník, průpisku, KPZku, uzlovačku, stezku, šifrovací pomůcky a legitimaci) - průkazka s fotografií a datem narození je klíčová pro slevu na vlak!, skautský kroj včetně opasku, oddílové triko, pláštěnka, věci na vaření v sobotu večer (vařič, ešus, lžíce) a jídlo a pití, hrneček, šátek, oblečení dle počasí, oblečení na spaní, náhradní ponožky, přezůvky, hygiena (čištění zubů, ručník, hřeben), karimatka, spacák, polštářek, batoh (v něm věci) a batůžek, svítící baterka, hodinky, nůž (zavírací), peníze: 555,- Kč (2x 40,- Kč ubytování, 150,-Kč vstupné, 2x 150,- Kč cestovné)

Bližší popis akce

Sraz i ukončení akce je ve Zbiroze U Váhy. Ve skautských krojích vyrazíme do Tábora - města husitů. Každý musí veškeré vybavení uvézt v batohu na zádech, protože s věcmi se půjde z nádraží asi 20 minut. V sobotu navštívíme podzemí města, uvidíme poklad a určitě zbyde čas podívat se i na další zajímavosti. Projekt X bude žádat další činy a těšit se můžeme i na návštěvu oldskauta Foxe, který nás bude učit pracovat s kůží. Přístřeší nám poskytne klubovna místních skautů vybavená elektřinou, kamny i pitnou vodou a WC. Spát budeme na zemi. Věřím, že i přes vyšší cenou (danou především cenou dopravy) se najde dostatek odvážlivců, kteří se zúčastní akce, která se jen tak nebude opakovat!