Mezinárodní skautování s JOTI

Trvání akce

21. říjen 2017 09:00 - 22. říjen 2017 13:00

Seznam věcí s sebou

karimatku, spacák, polštářek, oblečení na spaní (spát se bude v klubovně), přezůvky!, základní výzbroj (KPZ, stezka, zápisník, propiska, uzlovačka, šifrovací pomůcky, legitimace), hrneček, baterka, čajová svíčka, hygienické potřeby, jídlo (+ možno potřeby na vaření, vařič), pití, skautský kroj a oddílové tričko (pokud máte), oblečení dle počasí (nebudeme jen uvnitř), pláštěnka či pončo, batůžek (s ním se půjde se svačinou na ZŠ), sluchátka (nejlépe s mikrofonem), 100,- Kč (na nášivku a další výdaje), pokud můžete – notebook s myší a nainstalovaným Skypem

Bližší popis akce

Sraz i ukončení je v klubovně. Náš oddíl se poprvé zúčastní mezinárodního jamboree (setkání skautů)! Tedy aspoň toho na internetu. Budeme se anglicky, německy, univerzálním kódem a možná i rukama a nohama snažit dorozumět se skautskými bratry a sestrami po celé zeměkouli. Nevadí, že v jazycích nevynikáš, společně najdeme cestu, vždyť na druhém konci budou sedět také kluci a holky, co se cizí jazyk učí. To bude sobotní odpolední program. Ještě předtím, pokud vše vyjde, nás navštíví účastník opravdového mezinárodního jamboree v Japonsku. Ten pro nás připravil povídání a ukázky věcí z této skautské akce. Večer nás čeká speciální hra a součástí akce bude také výroba přáníček pro seniory, abychom jim pak před Vánoci mohli udělat radost. Každý, kdo se JOTI zúčastní, navíc dostane koncem roku krásnou barevnou nášivku (navrženou tentokrát v Brazílii), kterou bude moci na kroji nosit celý rok! Určitě neváhej a přijď, protože takové akce jako tahle neděláme každý rok.