Tradiční výprava na chatu

Trvání akce

26. duben 2019 17:00 - 28. duben 2019 13:00

Seznam věcí s sebou

karimatku, spacák, polštářek, přezůvky, základní výzbroj (KPZ, uzlovačku, stezku, zápisník, tužku, šifrovací pomůcky, legitimaci), hrneček, baterka, čajová svíčka, hygienické potřeby (= ručník, kartáček na zuby, pasta), jídlo a pití, věci na vaření a pojídání (jídlo, voda, ešus, lžíce, vařič, atd.), skautský kroj!, oddílové tričko, oblečení dle počasí (terénní), pláštěnka či pončo, PETlahev na pití, svačinu, kapesní nůž, 50,-Kč, šátek, batoh (poveze se autem) a batůžek (na záda s pláštěnkou a svačinou), štít na šiškovku s rukojetí (nejlépe z kartonu a přiměřené velikosti a váhy, protože s ním půjdeme na výpravu cca 12km)

Bližší popis akce

Sraz i ukončení je mimořádně u klubovny. Půjdeme asi 6km v krojích. Velké batohy budou odvezeny z klubovny autem (a přivezeny v neděli zpět). Každý se musí vyznat kde má co zabaleno! Na cestu vezmeme pouze batůžek se svačinou, pitím, KPZ a pláštěnkou. Bydlet budeme na chatě v Drahoňově Újezdu. Každý si jinak vaří/konzumuje sám z vlastních zásob. Na sobotní a nedělní večeři doporučujeme studená jídla (nebude moc času na vaření), naopak sobotní oběd budeme vařit na výpravě v přírodě. Na chatě je k dispozici lednice, pitná voda, WC, elektřina, topení dřevem,... kapacitně jsme však omezeni na max. 23 míst. Prostřednictvím lístečků chceme zjistit předpokládaný počet lidí. Spí se na zemi na karimatce. Jedná se o tradiční akci od roku 1997. Lze očekávat některé tradiční prvky (stezka odvahy, šiškovka), ale těšit se můžeme i na zajímavé hosty nebo softball! Na akci je omezená kapacita (celkem 23 osob), je proto nutné odevzdat přihlašovací lísek co nejdříve (nebo dát vědět, že se zúčastnit nemůžete).