Druhá cyklovýprava na skryjský srub

Trvání akce

25. květen 2019 08:00 - 26. květen 2019 16:00

Seznam věcí s sebou

S SEBOU DO VELKÉHO BATOHU (poveze se autem): karimatku, spacák, polštářek, přezůvky, základní výzbroj (KPZ, uzlovačku, stezku, zápisník, tužku, šifrovací pomůcky, legitimaci), hrneček, baterka, čajová svíčka, hygienické potřeby (= ručník, kartáček na zuby, pasta), jídlo a pití, věci na vaření a pojídání (ešus, lžíce, ev. vařič), kroj, oddílové triko (fialové, na sebe), oblečení dle počasí (terénní)

DO BATŮŽKU (poveze si každý na zádech/na kole), pláštěnka či pončo, PETlahev na pití, svačinu, kapesní nůž, 100,-Kč, šátek, KPZ, případně sadu na lepení duše, nářadí či pumpičku

Bližší popis akce

START: sobota, 8:00 U Váhy (za deště jedeme busem v 9:32 a 3 km dojdeme v pláštěnkách)

UKONČENÍ: neděle, kolem 16:00 hodin (opět U Váhy; za deště eventuálně busem v 16:24)

MÍSTO POBYTU: skautský srub u Skryjských jezírek (suchý záchod, nocleh pod střechou, možnost vaření, vytápění - krbová kamna, pitná voda, bez elektřiny)

INFO: Jede se na kole v oddílovém triku s malými batůžky a velké batohy budou dopraveny na místo autem (stejně tak i zpět). V případě deště kola na sraz neberte. Každý nechť má kolo v naprostém pořádku. Je nutné, aby každý cyklista uměl používat brzdy a převody přehazovačky a dbal všech našich pokynů. Kdo z nedospělých nebude mít cyklistickou přilbu, nemůže se akce zúčastnit. Pojedeme převážně po nefrekventovaných cestách a silnicích a tempo bude uzpůsobeno i pro vlčata, urazíme za jeden den cca 20km. Ve srubu se spí na podlaze a na pryčně na karimatkách. Každý si vaří sám (dle svých možností a schopností - dvojice na vaření je dobré domluvit předem), na sobotu vzít studenou večeři. Můžeme se těšit na nádherné místo, nějaké hry a také si zase společně zazpíváme, abychom na táboře už skautské písničky znali.