Tábor Olešná u Orlíka 2012

Trvání akce

14. červenec 2012 08:00 - 28. červenec 2012 16:00

Seznam věcí s sebou

Seznam všech potřeb každý účastník obdržel v papírové formě, přesto je ke stažení v levém menu.

Bližší popis akce

Tábořit budeme tentokrát na jižním konci Orlické přehrady, cca 12 km od Písku, u obce Olešná, od soboty 14.7. do soboty 28.7.2012. Především z finančních důvodů jsme se rozhodli, že na tábor i zpět pojedeme vlakem. Pokud by některý z účastníků přijížděl/odjížděl dříve, je třeba tuto změnu projednat s vedením tábora. Při balení věnujte pozornost všem položkám našeho doporučovaného seznamu a o prázdninách nechť se kluci podívají na nějaké animované Hvězdné války (Star Wars) – mohlo by se jim to hodit... Sraz všech táborníků bude na vlakovém nádraží v Kařeze v 8:00 (přičemž odjíždíme vlakem v 8:35). Táborníci vyrazí na cestu jen s malým batůžkem, větší svačinou a pitím. Prvním jídlem na táboře bude až odpolední svačina. Veškerá zavazadla, krosny, spacáky atd. budou uloženy v klubovně předchozího dne, tj. v pátek 13.7.2012, v době od 18:00 do 19:00. Zavazadla totiž pojedou samostatně dodávkou, která nám tyto věci odveze až na tábořiště. Připomínám také, že poplatek za náš čtrnáctidenní tábor činí 2.900,- Kč a je třeba jej co nejdříve uhradit buď v hotovosti na družinové nebo oddílové schůzce nebo převodem na střediskový účet č. 9034140467/0100 (jako variabilní symbol uveďte prosím datum narození dítěte nebo do zprávy pro příjemce jeho jméno). Nezapomeňte také co nejdříve odevzdat veškeré přihlášky. Část přihlášky – C „Prohlášení zákonných zástupců dítěte“ se odevzdává až v den odjezdu na tábor. Ještě bych vás chtěl informovat o tom, že začátkem dubna t.r. vstoupil v platnost Zákon o zdravotních službách (č. 372/2011 Sb.,), kde je jednou z novinek požadovaný souhlas rodičů dětí s poskytnutím zdravotních služeb. Problém spočívá v tom, že v případě běžných zákroků má ošetřující lékař povinnost vyžadovat souhlas (a tudíž i přítomnost) jednoho z rodičů. V případě zákroků, které mohou podstatným způsobem negativně ovlivnit další zdravotní stav nezletilého pacienta nebo kvalitu jeho života, je požadován souhlas obou rodičů. Proto v příloze přikládáme ještě tiskopis – Souhlas s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte, který prosím vyplňte a vraťte nejlépe ještě do konce školního roku, aby mohl být založen v dokumentaci, kterou s sebou povezeme na tábor. Návrat dne 28.7.2012 vlakem je naplánován tak, že budeme v 15:55 na nádraží v Kařeze a po přesunu do Zbiroha autobusem bude rozebrání zavazadel, která se povezou samostatně. Toto předání věcí a navrácení zdravotní dokumentace proběhne opět ve skautské klubovně pod letním kinem čímž bude tábor oficiálně ukončen. Pokud máte jakékoliv dotazy obracejte se na mě telefonicky nebo e-mailem: D_Kunc@centrum.cz. Přeji Vám hezké léto a doufám, že se v sobotu 14.7.2012 všichni ve zdraví setkáme.