Cyklovýprava na skryjský srub

Trvání akce

12. říjen 2013 08:00 - 13. říjen 2013 16:00

Seznam věcí s sebou

DO VELKÉHO BATOHU (poveze se autem): karimatku, spacák, polštářek, přezůvky, základní výzbroj (KPZ, uzlovačku, stezku, zápisník, tužku, šifrovací pomůcky, legitimaci), hrneček, baterka, čajová svíčka, hygienické potřeby (= ručník, kartáček na zuby, pasta), jídlo a pití, věci na vaření a pojídání (ešus, lžíce, ev. vařič), kroj, oblečení dle počasí (terénní)

DO BATŮŽKU (poveze si každý na zádech/na kole) pláštěnka či pončo, PETlahev na pití, svačinu, kapesní nůž, 80,-Kč, šátek, KPZ, případně sadu na lepení duše

Bližší popis akce

START: sobota, 8:00 U Váhy (za deště jedeme busem v 8:32 a 2 km dojdeme v pláštěnkách)

UKONČENÍ: neděle, kolem 16:00 hodin (opět U Váhy; za deště eventuálně busem v 16:23)

MÍSTO POBYTU: skautský srub u Skryjských jezírek (suchý záchod, nocleh pod střechou, možnost vaření,vytápění - krbová kamna, pitná voda, bez elektřiny)

INFO: Jede se na kole ve vhodném sportovním oblečení s malými batůžky a velké batohy budou dopraveny na místo autem (stejně tak i zpět). Každý nechť má kolo v naprostém pořádku a pokud vezmete sadu na lepení či pumpičku, můžou se hodit. Kdo z nedospělých nebude mít cyklistickou přilbu, nemůže se akce zúčastnit. Pojedeme převážně po nefrekventovaných cestách a silnicích a tempo bude uzpůsobeno i pro vlčata, urazíme za jeden den cca 20km. Spí se na podlaze a na pryčně na karimatkách. Každý si vaří sám (dle svých možností a schopností - dvojice na vaření je dobré domluvit předem), je možné vzít i studený oběd, budeme soutěžit o nejhonosnější pokrm. Jsme limitováni prostorem ve srubu i náročností akce a proto účast na akci doporučujeme zejména od 3. třídy ZŠ. Pokud by se chtěl zúčastnit mladší člen, je třeba věc konzultovat s vedením.