Dvoudenní (keltská) výprava do Radnic

Trvání akce

04. říjen 2014 09:00 - 05. říjen 2014 13:00

Seznam věcí s sebou

malý batůžek (na výpravu do okolí Radnic) - základní výzbroj (zápisník, propisku, KPZ, uzlovačka, legitimace, stezka, šifrovací pomůcky), pláštěnka, kapesní nůž, šátek (nikoli skautský), 5-10 hadrových míčků

velký batoh - jídlo a pití (bez vaření oba dva dny), hrneček, oblečení do terénu, skautský kroj, oblečení na spaní, náhradní ponožky, přezůvky, hygiena (čištění zubů, ručník, hřeben), karimatka, spacák, polštářek, svítící baterka, peníze na ubytování a režii akce (40,- Kč), čajová svíčka, nůž (zavírací), prázdná krabička od sirek, nůžky

Bližší popis akce

První víkend v říjnu podnikne oddíl výpravu na spřátelenou skautskou základnu v Radnicích, kde bude sraz i ukončení akce. Dopravu na místo (adresa: Na Potocích 10, 338 28 Radnice) i zpět zajišťují rodiče, bude to tedy spojeno s výzvou i pro ně. Akce bude nabitá programem; odstartujeme novou celoroční hru, podnikneme výpravu po okolí, kde bude k vidění ledacos zajímavého, zahrajeme různé hry, dozvíme se něco nového o světě, něco si vyrobíme,... nechte se překvapit! Důležité je, aby měl každý sbalené věci ve dvou batozích, jak je napsáno. Malý batůžek ihned vezmeme a vyrazíme do přírody (asi 12km trasa do odpoledne). Akci zvládnou i nováčci a vlčata. Také proto se nebude vařit a doporučujeme řízkové studená obědy a večeře. Nedělní oběd si už dáme všichni doma. V klubovně se bude spát na zemi na karimatkách, je zde možnost zatopit a teče zde pitná voda. Nebojte se vyrazit, bude to stát za to!