Jarní výprava na chatu

Trvání akce

24. duben 2015 17:10 - 26. duben 2015 13:00

Seznam věcí s sebou

karimatku, spacák, polštářek, přezůvky, základní výzbroj (KPZ, uzlovačku, stezku, zápisník, tužku, šifrovací pomůcky, legitimaci), hrneček, baterka, čajová svíčka, hygienické potřeby (= ručník, kartáček na zuby, pasta), jídlo a pití, věci na vaření a pojídání (ešus, lžíce, ev. vařič), skautský kroj!, nové oddílové tričko, oblečení dle počasí (terénní), pláštěnka či pončo, PETlahev na pití, svačinu, kapesní nůž, 70,-Kč (přesně), šátek, batoh (poveze se autem) a batůžek (na záda s pláštěnkou a svačinou na výlety), štít na šiškovku s rukojetí (nejlépe z kartonu a přiměřené velikosti a váhy, protože s ním půjdeme na výpravu cca 12km)

Bližší popis akce

Půjdeme asi 6km v krojích. Velké batohy budou odvezeny autem (a přivezeny v neděli zpět). Každý se musí vyznat kde má co zabaleno! Na cestu vezmeme pouze batůžek se svačinou, pitím, KPZ, pláštěnkou a baterkou. Bydlet budeme na chatě v Drahoňově Újezdu, odkud v sobotu uskutečníme celodenní výlet do okolních lesů. Každý si jinak vaří/konzumuje sám z vlastních zásob (možno mít i studená jídla). V pátek se každý navečeří doma před akcí. Na chatě je k dispozici lednice, pitná voda, WC, elektřina, topení dřevem,... kapacitně jsme však omezeni na max. 25 míst, přednost dostanou starší (prostřednictvím lístečků pro rodiče chceme zjistit předpokládaný počet). Spí se na zemi na karimatce. Jedná se o tradiční akci od roku 1997. Čeká nás tradiční šiškovka, zpívání, výprava, stezka odvahy,... Pokud bude pršet pojedeme tam či zpět autobusem. Autobus v neděli by byl na náměstí ve Zbiroze ve 12:27.