Expedice „Javornice“

Trvání akce

16. květen 2015 09:10 - 16. květen 2015 18:33

Seznam věcí s sebou

základní výzbroj (tužka, zápisník, uzlovačka, stezka, legitimace, KPZ, šifrovací pomůcky), jídlo /+ vařič, ešus, lžíce... – pro ty, kteří budou vařit; doporučujeme ve dvojicích/, oblečení dle počasí, oddílové tričko, pláštěnka či pončo (nikoli nepromokavá bunda), šátek, 70.- Kč v drobných na autobus, kapesní nůž, dle možností atlas rostlin, stromů, hmyzu a podobně...

Bližší popis akce

Sraz i ukončení je U Váhy, kroje tentokrát nebereme... Vysazeni budeme v místě zvaném Zvíkovec. Odtud podnikneme cestu do kaňonu říčky Javornice s cílem prozkoumat zde volně žijící rostlinné i živočišné druhy. Je možné, že zažijeme i nečekaná dobrodružství a navštívíme i skautská „pramísta“... Každý člen nechť je domluven s jiným, aby byli schopni alespoň jednoduchý pokrm sobě na vařiči připravit. Terénní oblečení korunované oddílovým tričkem jest nezbytností. Expedici zdar!