Internetové i světové jamboree (a drakiáda)

Trvání akce

19. říjen 2019 08:30 - 20. říjen 2019 13:00

Seznam věcí s sebou

karimatku, spacák, polštářek, oblečení na spaní (spát se bude v klubovně), přezůvky!, základní výzbroj (KPZ, stezka, zápisník, propiska, uzlovačka, šifrovací pomůcky, legitimace), hrneček, baterka, čajová svíčka, hygienické potřeby, jídlo (+ možno potřeby na vaření, vařič), pití, skautský kroj a oddílové tričko (pokud máte), oblečení dle počasí (nebudeme jen uvnitř), pláštěnka či pončo, batůžek (s ním se půjde se svačinou na ZŠ), sluchátka (nejlépe s mikrofonem), 100,- Kč (na nášivku a další výdaje), létajícího draka (připraveného k okamžitému letu), kus nenošeného čistého oblečení pro charitu, pokud můžete – notebook s myší a nainstalovaným Skypem nebo mobilní telefon s nabíječkou

Bližší popis akce

Jamboree = setkání skautů. Začneme v sobotu tím, že nám bratr Šešulka poví o své účasti na tom světovém, v USA. (Na povídání v kině od 9:00 je zván kdokoli, koho by to mohlo zajímat, třeba rodiče.) Pak se najíme a půjdeme pouštět draky. No a poté se náš oddíl už podruhé zúčastní mezinárodního jamboree! Tedy aspoň toho na internetu. Budeme se anglicky, německy, univerzálním kódem a možná i rukama a nohama dorozumívat se skautskými bratry a sestrami po celé zeměkouli. Nevadí, že v jazycích nevynikáš, společně najdeme cestu, vždyť na druhém konci budou sedět také kluci a holky, co se cizí jazyk učí. Večer nás čeká speciální mezidružinová hra. Každý, kdo se JOTI zúčastní, navíc dostane koncem roku barevnou nášivku, kterou bude moci na kroji nosit celý rok! Neděle pak bude určena pokračování JOTI a aktivit s touto akcí spojených. Uděláme například menší sbírku oblečení, které může posloužit někomu dalšímu. Určitě neváhej, přijď a připoj se k nám! Sraz v oddílových tričkách v klubovně. Ukončení také.