Cyklovýprava na Bílou skálu a Brno

Trvání akce

19. září 2020 08:30 - 19. září 2020 17:30

Seznam věcí s sebou

pláštěnka či pončo, svačinu, alespoň 2,5 litru pití, kapesní nůž, KPZ, zápisník a tužku, helmu, kolo v perfektním stavu, případně kdo má sadu na lepení duše či pumpičku

Bližší popis akce

Sraz i ukončení akce proběhne u klubovny. Vyrazíme na kolech v oddílových tričkách s malými baťůžky přes Chotětín vstříc Bílé skále, ze které poté budeme pokračovat dále. Začíná nový skautský rok, který nakopneme právě touto cyklovýpravou. Po cestě si připomeneme dopravní značky a pravidla silničního provozu. Pojedeme spíše po nefrekventovaných cestách, tempo uzpůsobíme pro všechny. Za akci ujedeme cca 32 kilometrů, máme na to celý den, tak se toho nebojme. Za deště se výprava nekoná. Nevozte žádné zbytečnosti, které nejsou psány (po několika kilometrech je znát každý gram hmotnosti). Každý nechť má kolo v naprostém pořádku. Je nutné, aby každý cyklista uměl používat brzdy, uměl používat brzdy, uměl zacházet s řazením na kole a dbal všech našich pokynů. Kdo z nedospělých přijede na sraz bez helmy, nemůže se akce zúčastnit.