Pražská výprava za A. B. Svojsíkem a iluzemi

Trvání akce

26. únor 2022 08:30 - 27. únor 2022 14:14

Seznam věcí s sebou

základní výzbroj (zápisník, průpisku, KPZku, uzlovačku, stezku, šifrovací pomůcky a legitimaci) - průkazka s fotografií, razítkem a datem narození je klíčová pro veškeré slevy!, 2 respirátory, skautský kroj (vč. opasku), oddílové triko, skladný deštník/pláštěnka, jídlo (jednoduché instantní vaření možné v sobotu v poledne) a alespoň 1L pití (bude možné doplnit/dokoupit), hřbitovní svíčka, šátek, oblečení dle počasí, oblečení na spaní, náhradní ponožky, přezůvky (budou ale i k zapůjčení), hygiena (čištění zubů, ručník, hřeben), spacák, polštářek, batoh (v něm věci) a batůžek (do kterého se vejde větší pití, peněženka, zápisník, svačina, deštník), svítící baterka, hodinky, nůž (zavírací), peníze: 400 Kč (= 70 Kč ubytování, 210 Kč vstupné, 70 Kč cestovné a rezerva) + 150 Kč kapesné

Bližší popis akce

Sraz i ukončení akce je na vlakovém nádraží v Kařeze. Jedeme v krojích (pokud ho máte). Nadcházející akce oddílu nás přenese do hlavního města Prahy. Takřka v centru, kousek od nádraží, budeme ubytováni v klubovně vodních skautů. Klubovna je dobře vybavená, spí se na matracích ve spacácích. A vedle klubovny pobíhají ovce! Uvidíme, zda se nebude jednat o iluzi, jako v Muzeu Smyslů, které navštívíme. Projdeme se vydatně historickým centrem, povíme si něco o těchto místech a zavítáme i na Vyšehrad, kde zapálíme svíčky na hrobu zakladatele českého skautingu – A.B. Svojsíka. Možná se dozvíme o Svojsíkovi i něco dalšího! A když budeme hodně šikovní, stihneme se podívat ještě na skvělé výstavy o Rychlých šípech (s hrou) či o Praze Karla IV., nebo zajít na horkou čokoládu. Klíčové je mít legitimaci s fotografií, pro zisk slev. Pro ty, kteří případně platný průkaz s fotografií mít nebudou je cena akce 800 Kč! Jídlo doporučujeme určené k přímému pojídání bez vaření. V sobotu k večeři bude možné navštívit McDonald’s – snad to nebude příliš velký hřích. :) Akce bude mít neopakovatelnou atmosféru historických uliček, společného povídání a objevování. Neváhej a pojeď s námi ;).