Výprava do Mnichova Hradiště

Trvání akce

17. březen 2023 17:30 - 19. březen 2023 14:15

Seznam věcí s sebou

základní výzbroj (zápisník, propisku, KPZku, uzlovačku, stezku, šátek, šifrovací pomůcky a legitimaci) - průkazka s fotografií, razítkem a datem narození je klíčová pro veškeré slevy!, skautský kroj (vč. opasku), oddílové triko, pláštěnka či pončo, jídlo a věci na vaření (vařit bude možné pouze v sobotu večer, v tom případě ještě ešus a příbor) a alespoň 1,5L pití (bude možné doplnit/dokoupit), oblečení dle počasí, oblečení na spaní, náhradní ponožky, přezůvky, hygiena (čištění zubů, ručník, hřeben), spacák, karimatka, polštářek, batoh (v něm věci), svítící baterka, hodinky, nůž (zavírací), peníze: 400 Kč (50 Kč ubytování, 350 Kč cestovné a rezerva) + kapesné, menší batůžek (takový do kterého se vejdou věci na sobotní výpravu do okolí) a oddílový zpěvník (rozdávat se budou v týdnu před výpravou)

Bližší popis akce

Sraz i ukončení je na vlakovém nádraží v Kařeze. Jedeme v krojích (pokud ho máte), ostatní v oddílovém tričku. V březnu se vydáme prozkoumat daleké končiny Mnichova Hradiště. Cesta bude poměrně dlouhá, proto vyrážíme vlakem již v pátek. Ubytování budeme v klubovně místních skautů. Sobotní den strávíme objevováním krásy města i nedaleké zříceniny hradu Valečova. Většinu jídla doporučujeme určené k přímému pojídání bez vaření. Vařit bude možné jen v sobotu večer. Během akce nás nemine všelijaká skautská praxe a také si zazpíváme s kytarou, tak neváhej a pojeď s námi ;). Prosíme, aby se každý účastník přihlásil vůdci oddílu nebo jeho zástupci (protože chceme koupit místenky), a to do 20:00 hodin ve čtvrtek 16.3.2023.