Národní skautské jamboree 2023

Trvání akce

03. květen 2023 10:30 - 08. květen 2023 15:15

Seznam věcí s sebou

Třísezónní spací pytel, karimatka, polštářek, kroj v perfektním stavu (= tmavé kalhoty, opasek, šátek černý i hnědý), kapesné na drobné výdaje (cca 350,- Kč), zápisník, tužka, KPZ, uzlovačka, stezka + papíry s plněnými odborkami, legitimace s fotografií (pro slevy ve vlaku apod.), pláštěnka nebo pončo, vhodná obuv naimpregnovaná proti vodě (nejlépe dvoje boty), zavírací nůž, 2L pití, jídlo na první den, hrnek, lžíce a příbor + sáček + utěrka, ešus, baterka, hygienické potřeby (rychleschnoucí ručník, mýdlo, kartáček), oblečení na spaní, dostatečný počet oblečení (rezervní tričko a ponožky), kšiltovka, modré tričko na hru - bojovku (18+ mají žluté), oddílové tričko, malý šikovný batůžek na denní nošení a výlety, šátek na hry, alespoň 2x známka na pohled + adresy blízkých (dle počtu známek), podsedák. Do dvojice budete potřebovat vařič a bombu, pastu na zuby, toaletní papír, repelent a krém na opalování.

Bližší popis akce

Před akcí je potřeba udělat dvě věci: 1) Domluvit se, s kým kdo bude tvořit stanovou dvojici a podle toho se domluvit na společné věci. 2) Je možné nechat si odvézt spacák, karimatku a vařič (vhodně sbalené v jednom podepsaném zavazadle) – nakládání tohoto proběhne v úterý 2.5.2023 ve 20:00 u klubovny. Sraz i ukončení celé výpravy na NSJ2023 je na nádraží v Kařeze. Jedeme vlakem, v oddílových tričkách a střediskových šátcích. Všechny věci mějme sbalené v jedné krosně. Omluvení ve škole zajišťují rodiče pro každého účastníka zvlášť (omluvenka je ke stažení na našich stránkách). Na jamboree spíme v oddílových stanech, budeme poznávat členy jiných oddílů, zahrajeme si hry, ale i se něco nového dozvíme. Důležitou součástí bude i plnění stezek a odborek (vezměte proto materiály s sebou – lze je stáhnout a vytisknout zde: https://odborky.skaut.cz/wp-content/uploads/2021/07/nahled09-07-2021.zip). V plánu je i celodenní výlet do Hradce Králové. Vařit si budeme sami z potravin, které nakoupí vedení oddílu. Vyúčtování potravin i dopravy proběhne po akci a účastníci následně peníze donesou. Z jamboree bude možné poslat speciální pohledy poštou. Věříme, že jamboree bude pro všech 16 účastníků nezapomenutelným zážitkem.