Svojsíkův závod – krajské kolo (Čerchov)

Trvání akce

09. červen 2023 16:00 - 11. červen 2023 15:45

Seznam věcí s sebou

každý: karimatku, spacák, jídelní lžíce, kartáček na zuby, legitimace, skautský kroj (s černým šátkem), pláštěnka nebo pončo, boty do terénu (naimpregnované), vhodné oblečení (pouze nutné množství = např. mikina se dá v noci použít místo polštářku apod.), náhradní ponožky, 300 Kč (cestovné a další výdaje), 2L pití, odolný hrnek na pití (plecháček), léky (pokud nějaké užívám), vše zabaleno do jednoho batohu („krosny“)

celá družina dohromady: tři oddílové stany, dva tarpy, družinovou vlajku, expediční deník, lékárnička, potraviny na společné vaření, do dvojic (plynový vařič, malý a velký ešus, baterka), pasta na zuby, 2 zápisníky a potřeby na psaní, 2 dobře vybavené KPZ, 2 uzlovačky, 2 šátky na hry, telefon s offline mapami v aplikaci Mapy.cz, buzola, sirky

Bližší popis akce

Tato akce se týká jen vybraných členů družiny Sokolů. Sraz i ukončení je na vlakovém nádraží v Kařeze. Jedeme v oddílovém tričku. Krajské kolo Svojsíkova závodu se bude odehrávat pod názvem „Challenge Čerchov“ a ANO, tohle bude velká výzva. Organizátoři si připravili netradiční horský závod, který prověří schopnosti všech závodníků až do posledního dechu. !POZOR – pro tuto akci je potřeba počítat s tím, že po celou dobu závodu (tedy celý pátek a sobotu) si každý z účastníků neustále bude muset nést veškeré své věci na zádech! To bude obnášet asi 5 km v pátek a 10 km v sobotu. Proto věnujte zvýšenou pozornost balení. Zabalte si opravdu pouze nezbytné vybavení. Jídlo s sebou stačí jen na pátek, sobotní snídani a potraviny na společné vaření. Po zbytek akce je stravování zajištěno. Každý mějte 2L pití, v průběhu akce bude možné doplňovat. První noc budou závodníci nocovat formou bivaku (nouzového přístřešku), druhý den přespí v oddílových stanech. Stany si družina vyzvedne na družinové schůzce v týdnu před závodem.