Výprava na chatu (a do Země nikoho)

Trvání akce

13. říjen 2023 16:30 - 15. říjen 2023 13:00

Seznam věcí s sebou

karimatku, spacák, polštářek, přezůvky, základní výzbroj (KPZ, uzlovačku!, stezku, zápisník, tužku, šifrovací pomůcky, legitimaci), hrneček, baterka, čajová svíčka, hygienické potřeby (= ručník, kartáček na zuby, pasta), jídlo a pití, věci na vaření ve dvojicích (jídlo, voda, ešus, lžíce, vařič, atd.), skautský kroj s opaskem, šátkem, turbánkem a šňůrkou, oddílové tričko, oblečení dle počasí (terénní, kterému nevadí trochu ušpinění), pláštěnka či pončo, láhev na pití 1,5 litru, kapesní nůž, 50,-Kč, šátek na hry, batoh (poveze se autem) a batůžek (na záda s pláštěnkou, KPZ, baterkou a svačinou)

Bližší popis akce

Sraz i ukončení je u klubovny. Půjdeme asi 6km v krojích. Velké batohy budou odvezeny z klubovny autem (a přivezeny v neděli zpět). Každý se musí vyznat v tom, kde má co zabaleno! Na cestu vezmeme pouze batůžek se svačinou, pitím, KPZ a pláštěnkou. Bydlet budeme na chatě v Drahoňově Újezdu. Na páteční a sobotní večeři doporučujeme studená jídla (nebude moc času na vaření), naopak sobotní oběd budeme vařit na výpravě v přírodě. Domluvte se předem na dvojicích. Na chatě je k dispozici lednice, pitná voda, WC, elektřina, topení dřevem,... jsme však omezeni na max. 23 míst, je tedy nutné se včas přihlásit (přednost dostanou řádně a dříve přihlášení). Přihlašování postačí prostřednictvím zprávy na družinový whatsapp. Spí se na zemi na karimatce. Jedná se o tradiční akci od roku 1997. Letos se vypravíme do Foglarovy knihy, se kterou zažijeme různá dobrodružství. A nejen to! Nenechte si akci ujít.