Velký jarní úklid

Trvání akce

27. duben 2024 08:30 - 27. duben 2024 17:30

Seznam věcí s sebou

základní výzbroj, pití (2L), jídlo (oběd a svačina), věci na vaření a pojídání, oddílové tričko a skautský šátek na krku (= žlutý nebo hnědý), pracovní oblečení (může se umazat), pracovní rukavice

Bližší popis akce

V měsíci dubnu uděláme společně jeden velký dobrý skutek a to tak, že uděláme spoustu malých. Přijď na dubnovou akci v duchu skautského příkazu a pomoz nám uklidit skautskou skálu, okolí naší klubovny, ale i klubovnu samotnou. Na sraz u klubovny přijď rovnou v pracovním oblečení, které se může případně umazat. Uvidíš, že konat dobré skutky je snazší, než se zdá. Oběd si uvaříme u klubovny, tak si na vaření vezmi vše potřebné a při volbě jídla popřemýšlej nejen nad náročností jídla samotného, ale také na tom, jakou uhlíkovou stopu za sebou necháváme, když zajdeme na nákup potravin do obchodu. Nevíš co je to uhlíková stopa, tak to přijď zjistit právě na tuto výpravu. S sebou vezmi také oddílové tričko a skautský šátek. Odpoledne nás čeká mezidružinové klání ve městě, takže přítomností podpoříš i svou družinu. V tu dobu (od 16:00) bude probíhat schůzka s rodiči, kde by každý člen našeho oddílu měl mít nějakého rodinného zástupce. Pořešíme společně důležité otázky fungování našeho oddílu, ale také se budeme věnovat letošnímu táboru. Prosíme rodiče všech našich členů, aby si našli 1,5 hodiny na tato důležitá témata. Pokud by nastala situace, že ani jeden z rodičů nebude moct dorazit, vyšlete babičku, dědečka, nebo jakéhokoliv rodinného zástupce, který vám všechny důležité informace doma předá.