HLAVNÍ NABÍDKA
PRO ČLENY
PRO RODIČE
NAŠE VYCHYTÁVKY

Kartičky za hry

Výroba kartičky

Kartičky do oddílu přinesl bratr Chmura, a časem je vyráběli i jiní. Udělujeme je vítězům některých her. V případě, že zvítězí celé družstvo a 'hra je na kartičku', tak následuje rozlosování (hody kostkou, losování žetonů,...). Příprava takové kartičky vyžaduje určitou dobu, ale z výsledného díla budete mít jistě radost vy, ale hlavně děti.

Inu motivace je důležitá věc. Pozor však na to, aby nebyl 'trh' s kartičkami přesycen - ztratily by pak svoji hodnotu. Proto je v žádném případě neudělujeme za každou hru. Pěkná kartička tedy slouží jako 1. cena, nebo chcete-li diplomek či připomínka vítězství. Jak tedy kartičky vyrábět?

  1. Budete potřebovat toto: čtvrtku, "pauzák", redispero, tužku, pastelky, nůžky a původní obrázek.

  2. Na pauzák si překreslete obrázek tužkou. Nejvhodnější předlohou jsou černobílé obrázky (perokresby) z knih E. T. Setona.

  3. Připravte si jeden pauzovací papír jako 'kopírák' (tzn. měkkou tužkou vytvořte černou plochu o něco větší, než obrázek, který budete obkreslovat). Samotný kopírák je nevhodný, neboť vytlačený obrázek nelze gumovat!

  4. Nyní na čtvrtku zkopírujte obrázek. Ten pak jemně obtáhněte tužkou.

  5. Doplňte další součásti kartičky tužkou. Nezapomeňte vynechat trochu místa, do kterého v budoucnu při udělování vepíšete datum a název akce, kde jste kartičku udělili.

  6. Vše co máte nyní tužkou, obtáhněte tuší.

  7. Kartičku vybarvěte pastelkami.

  8. Vystřihněte kartičku a radujte se z vykonaného díla.


Kartičky za hry - ukázka

Karticka 1 Karticka 3
Karticka 5 Karticka 7
Karticka 10 Karticka 12
Karticka 13 Karticka 15
Karticka 17 Karticka 18
Karticka 22 Karticka 25
Copyright 2017 © 1. oddíl Sluneční záře | Designed by TemplateMo.com | Oddílový velín